[Skip to Content]
Kuljettajakoulutus.fi logo

TRADE FAIR GEFAHRGUT // GEFAHRSTOFF 14-16.11.2017

Leipzigissa järjestetään  Euroopan ensimmäiset vaarallisten aineiden kuljetukseen ja varastointiin keskittyvät messut ( http://www.gefahrstoff-gefahrgut.com/ ) 14–16.11.2017. Suomen Kuljetusturva Oy on mukana messuilla esittelemässä sekä jo myynnissä olevaa älypuhelinsovellusta ADR-Advisor (www.adr-advisor.fi) että messuilla julkistettavaa älypuhelimille ja PC:lle tarkoitettua peliä ADR-Labelinggame (www.adr-labelinggame.fi internetsivut avautuvat piakkoin).

ADR-Advisorin avulla varmistat määräysten mukaisen oikean toiminnan vaarallisten aineiden kuljetuksissa helposti ja nopeasti. Näppäilet vain UN-numerot ja ainemäärät.

ADR-Labelinggame älypuhelinsovelluksen avulla pystyt harjoittelemaan vaarallisten aineiden kuljetusyksiköitten merkintää niin kappaletavara-, irtotavara- kuin säiliökuljetuksissakin. PC-sovellus taas on tarkoitettu lähinnä kouluttajien avuksi opetustilanteisiin.

Tervetuloa osastollemme CCL0 Booth F3.