[Skip to Content]
Kuljettajakoulutus.fi logo

ADR-LABELLING GAMESTA ON NYT JULKAISTU KOULUTTAJAVERSIO PC:LLE

Koulutuskäyttöön tarkoitettu versio ADR-Labelling Gamesta on nyt siis julkaistu tietokoneelle. Opiskelijat voivat pelin avulla joko yhdessä kouluttajan johdolla tai vaikkapa itsenäisesti koulun tietokoneelta opiskella erilaisten kuljetusyksiköitten merkitsemistä.

Pelin avulla on helppoa ja hauskaa harjoitella kuljetusyksikön oikeita merkintöjä vaarallisten aineiden

– kappaletavara,

– irtotavara

– ja säiliökuljetuksissa.

Pelissä on suuri määrä valmiita tehtäviä sekä mahdollisuus tehdä omia tehtäviä.

Pelin voi hankkia ja sitä voi pelata Steam-ohjelmiston kautta. Yksityiskohtaiset ohjeet Steamin sekä pelin lataamiseen alla olevasta videolinkistä. Kouluttajalisenssin hinta on 390 euroa + alv. 24 % / vuosi.

https://www.youtube.com/watch?v=FYjlqwxcHUY&feature=youtu.be

Yksityiskäyttöön pelin voi ladata puhelimeen tai tabletille Play-kaupasta ja piakkoin myös App-Storesta hintaan hintaan 6,99 euroa.